auto części

Używane auto części – czy to zakup warty uwagi?

Używane , kupione na szrocie, a może jednak zamienniki? Tak naprawdę, wcześniej czy później, każdy z użytkowników samochodów musi podjąć decyzję, czy część fabryczną zastąpić oryginalnym podzespołem, czytaj więcej »

panele słoneczne Kraków

Kolektory słoneczne

Jeśli chcemy za darmo podgrzewać wodę w domu to trzeba będzie zainwestować w energię słoneczną. Wystarczą nam do tego (maja przystępne ceny na aranżacje https://marengo-architektura.com/) i będziemy m czytaj więcej »

pompy ciepła kraków

Montujemy pompę ciepła

Osoby, które chcą iść z duchem czasu powinny zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o ogrzewanie własnego domu. Obecnie hitem są [https://marengo-architektura.com/ zaprojektowali czytaj więcej »

Druk materiałóW reklamowych

Reklama to potęga

Reklama pozwala firmom maksymalizować zyski to dobre rozwiązanie. Klienci chętnie sięgają po takie reklamy i rozkoszują się nimi przez długi czas. Doskonałe materiały reklamowe to plakaty, ulotki, czytaj więcej »

taśma PAKOWA VIBAC

Nowa inwestycja gospodarcza

Wejście w całkiem nową branżą może być opłacalne, ale musimy być przygotowani profesjonalnie. Trzeba się np. zastanowić nad tym, kto może nam zapewnić perfekcyjny biznesplan. Dotarcie do specjalistó czytaj więcej »

wentylacja szczecin

Wykonana wentylacja na czas

Wiele osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak wykonać wentylację. Mnóstwo osób uważa, że to właśnie wentylacji nie trzeba robić bowiem nie stanowi ona tak ważnego elementu. Jednak okazuje się, ze to czytaj więcej »

kwatery lądek ZDRóJ

Dobrze wybrane kwatery

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym czy oby na pewno przeznaczyć swoje oszczędności na wakacje w wybranym przez nas miejscu. Jeśli jednak już zdecydujemy się na konkretne czytaj więcej »

PSYCHOLOg Szczecin

Idealne rozwiązania

Każdy z nas zdaje sobie sprawę że w życiu jak w życiu są lepsze i gorsze momenty. Dlatego właśnie trzeba liczyć się z tym, że to właśnie te gorsze momenty powodują, że nasze samopoczucie podupada i c czytaj więcej »

Pozycjonowanie

Jedna z najlepszych metod

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak wypromować własną stronę internetową kiedy nie przynosi ona żadnych korzyści. Dlatego właśnie musicie wiedzieć, że mnóstwo osób dec czytaj więcej »

gARAżE blaszane wielkopolska

Kiedy warto zainwestować w garaż blaszany?

Dzisiaj każdy większy zakup jest prawdziwa inwestycja. Często, jeżeli nie posiadamy garażu, zastanawiamy się nad tym, czy warto zainwestować tę określoną sumę na zakup takiego metalowego garażu. Popu czytaj więcej »

 

Używane auto części – czy to zakup warty uwagi?

auto części

Używane HTTPS://Superparts.pl/ auto części, kupione na szrocie, a może jednak zamienniki? Tak naprawdę, wcześniej czy później, każdy z użytkowników samochodów musi podjąć decyzję, czy część fabryczną zastąpić oryginalnym podzespołem, czy też dokonać wyboru tańszego zamiennika.

Może wystarczy wybranie auto części poddanej procesowi regeneracji lub zakup używanych elementów w sieci, sklepie motoryzacyjnych, u mechanika samochodowego albo od sprzedawcy prywatnego? Zawsze, pozostaje nam także opcja samodzielnego wykręcenia części z wraka znajdującego się na szrocie.

Zamienniki kontra oryginalne części

Jeżeli auto jest stosunkowo nowe, lepszym wyborem będą nowe auto części. Dla nieco starszych egzemplarzy, taka opcja może być zbyt droga. Wartość auta, ciągle się zmniejsza, zaś nowe zamienne części mogą utrzymać cenę. Koszty kupna zamiennych elementów, nie odpowiadają zatem wartości, jaką ma pojazd. Dlatego też, wielu właścicieli aut stara się sięgać po znacznie tańsze, używane elementy do samochodów.

W autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, możemy nabyć takie same części jak te, z których wykonano auto na montażowej linii. Produkty te, ale również i ich opakowanie, oznacza się właściwym logiem koncernu samochodowego. Oryginały są jednakże drogie, a wysokie ceny potrafią niestety odstraszyć potencjalnych klientów. Rozwiązanie, stanowią zamienniki. Jest ich całkiem sporo i niekoniecznie prawdziwe musi być przeświadczenie, iż tanie części do pojazdów, mają gorszą jakość i możliwość krótszej eksploatacji.

Zatem, zamienniki nie są równe zamiennikom, ale jak możemy się zorientować co do ich jakości? Części nieoryginalne klasyfikowane są według pewnych kategorii. Najlepsze oznacza się jako grupę premium i są to elementy powstające w tych samych zakładach produkcyjnych, co ich oryginalne odpowiedniki. Różnicę stanowi jedynie fakt, iż nie znakuje się ich konkretnym logiem firmy samochodowej.

Części “tańszej jakości”

Sporą grupę części na rynku motoryzacyjnym, stanowią zamienniki, które określa się również jako produkty o tańszej jakości. Ich powstawaniem zajmują się specjalne zakłady, mające ugruntowaną pozycję na rynku i długą tradycję, nie mające jednakże ambicji, aby móc aspirować do dostawców dostarczających wyposażenie fabryczne.

Tego rodzaju części, wykonuje się z bardzo dobrych pod względem jakości surowców i zwykle posiadają one właściwe certyfikaty, które dopuszczają je do użytkowania.

Skoro możliwie jest podrobienie markowej odzieży i torebek, to czy tak samo skutecznie można podrobić oryginalne samochodowe części? Fałszywki, nierzadko do złudzenia mogą przypominać oryginały i kusić nas niskimi cenami. Niemniej jednak, jeżeli chodzi o ich jakość, pozostawia ona sporo do życzenia. Ilość podróbek na rynku, jest bardzo duża. Tanie części do samochodów, nie mają odpowiednich certyfikatów świadczących o ich jakości, zaś właściciele pojazdów mylą je z legalnymi, pełnowartościowymi zamiennikami.

dobre auto części

Ich montaż, może prowadzić do poważnej awarii, której usunięcie będzie bardzo kosztowne.

Drugie życie dla starych elementów

Sporo części oraz podzespołów do samochodów, może zostać poddane regeneracji. Regenerowane elementy, chociaż związane są z mniejszymi kosztami, wielokrotnie odznaczają się mniejszą trwałością, aniżeli nowe części. Czy warto ich więc użyć? Oczywiście, że tak. Pod warunkiem, że zabieg będzie przeprowadzany z zastosowaniem nowoczesnych technologii, dzięki czemu mogą się one stać podzespołami pełnowartościowymi. Wśród tego typu elementów, wymienić można chociażby: sprzęgło, rozrusznik, alternator albo osprzęt elektryczny.

Problemem podczas kupna używanych części zamiennych będzie fakt, iż nawet w wypadku jednego modelu auta, stosuje się różnorodne części i wówczas nie będzie wystarczająca wiedza na temat rocznika, rodzaju nadwozia czy też pojemności. Z pomocą, przychodzi nam numer VIN. Jest to system do kodowania, dzięki któremu można odczytać wszelkie potrzebne informacje odnośnie roku wyprodukowania pojazdu, cech charakterystycznych czy też producenta.